רזיה של שושנה והקשר בין הלבשה תחתונה למיסים (דרכים שונות לפתוח עסק בארהב/מיסוי אמריקאי מקומי/ ודיני תאגידים)

6:45 בבוקר, אשתי מזיזה אותי "אתה נוחר חזק, אי אפשר לישון ככה", אני קם חצי שיכור, נתקע במשהו ומתרסק על הרצפה, פותח את האור ורואה שקית של ויקטוריה סיקרט על רצפה.

"למה הויקטוריה הזאת על הרצפה?"

"כדי שלא תשכח לקחת את זה למיטל, כי אפי חוזר לארץ ושיביא לה זה מתנה מאיתנו".

"אני ממשש את הבלוטה על ראשי מהמכה בראש, מנסה להבין, "מה ויקטוריה סיקרט, בואי נביא לה משהו שאין בארץ".

"אין ויקטוריה סיקרט בארץ" היא ממלמלת מתוך שינה.

"אין מצב, אני עונה, כאילו אוטוריטה בתחום, בכל חור, יש סניף שלהם ,הם בטח כמו מקדונלדס".

"אין אותם בארץ, יש רק בנתב"ג".

ואז כאילו יד אלוהים נגעה בי, אחוז תזזית, הרגשתי שבמוחי צצה הברקה.

בעיני רוחי ראיתי זרמים של דולרים נשפכים עליי,

"אם אין ויקטריה סיקרט בארץ –אז בואי נביא לשם"

זינקתי למחשב, והתחלתי לגגל וכמה דקות של Research החזירו אותי לקרקע המציאות.

כבר מישהו זכה ברשיון להיות זכיין בהיקף מצומצם.

אז גמלה בליבי החלטה –אני אתחיל בקטן –אני אבנה מותג מקומי, אקח את הקונספט הבינלאומי ואגייר אותו.

וכך נולד הרעיון של למכור תחתוני נשים בצבע חאקי בלבד. זה יהיה מותג ואקרא לקונספט "רזיה של שושנה" על משקל Victoria Secrets.

אני אייצר כאן בניו גרזי את התחתונים, אפתח חברה קשורה בארץ והחברה היצרנית תמכור לחברה הקשורה  בארץ שתהיה זרוע שיווקית בארץ.

נראה שההחלטה הראשונה היא איך לפעול מבחינה משפטית /מיסויית

כשאדם רוצה לפתוח פעילות עסקית כאן בארהב, קודם יחליט על צורת ההתעסקות, הוא יכול להיות לפעול ישירות כעצמאי או כחברה. מה עדיף? החיסרון בחברה זה עלויות הקמה ותפעול ותשלום שנתי עבור דוח המס אבל היתרון הוא יישות משפטית נפרדת שבמהלך העסקים הרגיל תיצור חיץ משפטי והגנה מפני תביעות (כך למשל אם מישהי תקנה את תחתוני המותג החדש שלי והם יתפרקו אחרי כביסה, היא תוכל לתבוע את החברה ולהיפרע מנכסיה ולא תוכל לבוא אליי אישית, כך בדרך כלל)

אוקי –אז אני אלך על מתכונת של פעילות עסקית באמצעות חברה. כעת –אילו סוגי חברות יש? נחלק את הדיון למישור דיני התאגידים ולאחר מכן דיני המס

במישור דיני התאגידים אפשר לפעול באמצעות LLC או באמצעות Corporation –אלו מכשירים משפטיים שונים-בשורה התחתונה LLC מביאה איתה פחות אדמיניסטרציה מחייבת מאשר Corp, הבדל נוסף הוא עלויות הקמה –בחלק מהמדינות בארה"ב הקמה של LLC מחייבת פרסום ברשומות, ולמשל במנהטן התענוג הזה עולה מאות דולרים .

במישור דיני המיסים –טכלס הכי מעניין…אני מבחין בחברות שאני קורא להם אטומות לבין אלו שאני קורא להם שקופות.

חברה אטומה (כמו חברה בעמ סטנדרטית בישראל), היא חברה נפרדת מהבעלים לצורכי מס, הרווח הוא שלה והמס הוא שלה, אם הבעלים מושך החוצה כסף, זה מס נוסף! או בצורה של משכורת או בצורה של דיבידנד –בקרב מגזר העסקים קטנים ובינוניים –אני נמנע מלפתוח חברות מסוג זה כי הן מביאות איתן כפל מס.

אני אמנע מדוגמא מספרית כדי לא להלאות.

המודל הבא –הוא החברה השקופה (אם אקביל למודל הקיים בישראל, אז אקביל לשותפות או חברה משפחתית או חברה בית), הרעיון הגאוני בפעילות בסוג כזה של חברה –שאתה יכול לפעול כחברה ולקבל את ההגנה המשפטית שחברה מעניקה ובמקביל אתה יכול להימנע ממיסוי כפול כמו במודל הקודם. מבוצע כימות של הרווח פעם אחת בלבד והוא מתחייב כאילו בכלל לא פתחת חברה, לפי שיעורי המס שלך.

אני יושב עם קומרמג'ן המעצב הגרפי ההודי לבנות לוגו ונטלי וחברות שלה נכנסות ורואות את דגמי התחתונים של רזיה של שושנה ולא מפסיקות לצחוק. "תגיד נפלת על הראש" נראה לך שמישהי תלך עם תחתון בצבע מדי חאקי  וענת מצטרפת "אני אשמח לקנות כאלה שבעלי יתרחק ממני קצת ויהיה לי שקט"

הן מערערות לי את הביטחון עכשיו במותג החדש שלי. לי דווקא נראה שוס דגול שאימהות אמריקאיות יהודיות יקנו לבנות שלהן תחתונים כאלה

תחת החברות השקופות לצורכי מס –נוכל למנות את ה LLC  ואת ה S CORP –בשניהם לצורכי מס יראו בך כאילו לא פתחת חברה ובכל זאת הבדל תהומי במס ביניהם: אתם יודעים הרי שיש כמה סוגי מסים במשחק (פדרל, מדינתי, עירוני כדוגמת NYC וFICA taxes  )

השוני האדיר הוא ב FICA Taxes  בעוד שבLLC אתה תחטוף 15.3 אחוז FICA TAXES  ב S CORP, אתה תשלם את המס הזה אך ורק על משכורת שאתה מושך (בגובה שכר שוק סביר) ואת היתרה תוכל למשוך כיתרת רווח פטורה.

החיסרון בS Corp  שאתה תצטרך לשלם עבור עלויות התפעול של הפיירול.

והנה תכנון מס "5 יחידות במתמטיקה" למי שפועל בתחומי העיר ניו יורק => גם העיר ניו יורק מטילה מס משלה נוסף אז תבחר לפעול כ S Corp, תוכל לחסוך במסי העיר ניו יורק במידה וההכנסות שלך עברו את ה 127000 דולר ועל ידי משיכת משכורת נוספת, השכר הנוסף לא יתחייב בSocial security  tax וגם את כל מה שמשכרת יהיה הוצאה שישחוק את הרווח לצורכי NYC –תענוג –את זה אי אפשר לעשות בLLC אבל אל תגלו שסיפרתי לכם.

עד כאן להיום, במחשבה שנייה- נראה לי שנישאר עם ויקטוריה סיקרט…..

הכותב הינו רואה חשבון ומשפטן שעוסק במיסוי, משפט וחשבונאות בזירה הישראלית האמריקאית והבינלאומית, הכתוב הינו להשכלה כללית בלבד. אין לקבל החלטה ללא בחינה פרטנית של העובדות. הכתוב אינו מקים יחסי לקוח-רו"ח/עו"ד.

דילוג לתוכן